Když se naši senioři rozvypráví, dají nám nahlédnout na často velmi zajímavé životní osudy. Je fascinující, že jsou ochotni své vzpomínky sdílet s ostatními.

Téměř denně, na lavičkách v zahradě, ve společenské místnosti, nebo při jiném setkání, sklouznou myšlenky našich seniorů ke vzpomínkám, k příběhům, které se staly a zůstaly v paměti nesmazatelně vryty. Všichni si asi dokážeme na základě vlastní zkušenosti představit babičku, jejíž vyprávění začíná slovy: „To když my jsme byli mladí …“. Anebo sami vzpomeneme na ty kouzelné chvíle, kdy jsme ještě jako děti s nadějí a touhou loudili: „Dědečku, povídej, jaké to bylo, když jsi byl mladý…“ Ano, nějak takto začíná vzpomínání.

Ovšem, povídat si na lavičce o tom, jaká dříve byla škola, nebo jak se kdysi slavily Vánoce, je něco úplně jiného, než se rozhodnout, že vzpomínkám dám písmena, která stvoří slova a následně příběh. Příběh, který bude otištěn ve vázané knize. To už chce trochu více odvahy. A přece našli senioři z Domova pro seniory Tovačov odhodlání a vůli a sepsali svoje vzpomínky. Zaměstnanci byli při tomto tvoření ze všech sil nápomocni. Pomáhali při přepisování, korektuře a různých úpravách. Takto po malých krůčcích vznikala kniha, která je velmi hezky ilustrovaná sociální pracovnicí Katkou, toho času na mateřské dovolené.

Všechny příběhy v naší knize jsou skutečné a jedinečné. Některé jsou úsměvné, některé nám mohou vrhnout slzy do očí. A všechny v sobě skrývají část nenávratně ztraceného. I proto chceme v psaní vzpomínkových knih pokračovat, aby v paměti zůstalo co nejvíce zachováno.

Co dodat závěrem? Kniha se možná nestane bestsellerem, ale má obrovskou hodnotu pro ty, kteří se na jejím vzniku podíleli, pro jejich blízké a známé, a doufáme, že i pro všechny, kteří si chtějí přečíst skutečné životní příběhy bez příkras.

Pokud budete mít o tuto publikaci zájem, můžete ji zakoupit v internetovém obchodě www.stahujknihy.cz

http://www.stahuj-knihy.cz/stahujknihy/eshop/0/3/5/717-seniori-DS-Tovacov-Ptej-se-svych-vzpominek

KONCEPTY péče o seniory

V našem domově pro seniory pracujeme s moderními metodami péče o seniory, které člověka aktivně zapojují do běžného života. Máme skvělé výsledky, podívejte se na náš web.

Web Člověku člověkem

Jak se k nám dostanete

Mapa ČR

Domov pro seniory Tovačov, p.o.
Nádražní 94
Tovačov
751 01
Zobrazit na mapě »