Návštěva roku

6.10.2017

Andrej Babiš v Domově pro seniory Tovačov.

Ve čtvrtek 5. října 2017 zavítal v rámci návštěvy okresu Přerov do našeho Domova pro seniory Tovačov pan Ing. Andrej Babiš. Setkání se uskutečnilo v hlavní jídelně Domova pro seniory za účasti uživatelů služby, zaměstnanců Domova pro seniory a také studentů Střední školy řezbářské v Tovačově.

Pan Babiš krátce představil své plány, s jakými míří do voleb do Poslanecké sněmovny parlamentu ČR. Následně zodpovídal dotazy zaměstnanců související s financováním sociálních služeb a školství a otázky ohledně vyrovnání platů zaměstnanců v sociálních službách. V závěru debaty si také vyslechnul problémy, které trápí poskytovatele sociálních služeb – nedostatečné materiální vybavení, náročnost profese pečovatele a také špatná síť sociálních služeb v rámci Olomouckého kraje.

Dále se p. Babiš zajímal o to, jak se žije seniorům v Domově, o jejich problémy, radosti i strasti. Na závěr návštěvy pan Babiš přislíbil finanční dar z Nadace Agrofert, který bude účelově vázán na zakoupení nových elektricky polohovatelných postelí pro uživatele služby a rozdal zájemcům z řad studentů i seniorů svou novou knihu „O čem sním, když náhodou spím“.

Za příjemnou návštěvu a příslib finanční podpory velmi děkujeme.

 

 

Bc. Petra Rozehnalová, vedoucí úseku SPA

Přiložené soubory

název typ velikost
PDF Tisková zpráva - návštěva roku PDF dokument 786.97 kB