V areálu domova jsou upravené prostory pro sportovní aktivity, tělocvična, hřiště na hru pétanque, ruské kuželky, terč na elektronické šipky, kulturní místnosti vybavené knihovnami a společenskými hrami (šachy, stolní hry, šprtec aj.).
Společenský a kulturní život je zpestřen setkáními se známými umělci, hudebníky a návštěvami žáků ze škol (základní, mateřské, umělecké a řezbářské), církví a zájmových sdružení.
Činnosti všedního dne
Běžnou základní součástí naší péče je podpora činností všedního dne, jejímž cílem je působit proti závislosti a izolaci, podporovat duševní a tělesné schopnosti seniorů a nechat je prožít, co všechno ještě dokážou.
Tato metoda, která využívá práce nebo různých jiných činností přiměřeným způsobem a podle zdravotního stavu klienta, je součástí konceptu Smyslové aktivizace a Biografické péče, se kterými v domově systematicky pracujeme od roku 2015.
Kondiční cvičení
Pod vedením fyzioterapeutky a aktivizačních pracovníků probíhá v domově kondiční cvičení a další sportovní aktivity. Účastníme se sportovních her a soutěží určených pro seniory, pořádaných v Domovech v rámci Olomouckého kraje.
Bohoslužby
V kapli Domova pobíhají pravidelně bohoslužby římsko-katolické církve, ve společenské místnosti se konají bohoslužby evangelické církve, biblické hodiny vedené duchovními správci Církve československé husitské a rozjímání či setkání se správci ostatních církví.
Přednášky
Ve spolupráci s různými odborníky probíhají v domově odborné zdravotní přednášky, besedy či přednášky zaměřené na záliby našich seniorů (myslivost, včelařství, rybaření) či cestománie. Nebo se jen tak pro potěšení, zpříjemnění dne a podle zájmu scházíme nad šálkem kávy a čaje či při sklence vína k povídání, čtení a společnému poslechu hudby.
Canisterapie
Slovo canisterapie se objevuje v současné době stále častěji a ve volném překladu znamená terapii s pomocí psa. Canisterapii můžeme také definovat jako způsob terapie, který využívá pozitivního působení psa na zdraví člověka, přičemž klade důraz především na řešení problémů psychologických, citových a sociálně-integračních a působení na fyzické zdraví člověka je u ní druhotné. Uplatňuje se zejména jako pomocná psychoterapeutická metoda při řešení různých situací v případě, že jiné metody nejsou účinné nebo použitelné. Jedná se např. o navazování kontaktu s pacienty, kteří obtížně komunikují a při práci s citově deprivovanými dětmi, autistickými dětmi, mentálně postiženými, v logopedické a rehabilitační praxi, při výskytu apatie, u dlouhodobě nemocných dětí nebo jako součást komplexní terapie v geriatrii apod.